„The Little Paris Kitchen” Rachel Khoo

W lipcu stałam się posiadaczką kolejnej książki kucharskiej. W sumie mam ich nie wiele, i bardziej korzystam z nich jako z inspiracji. Albo wykorzystam kilka przepisów, a następnie o niej zapominam.

Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej 🙂 Póki co na razie jestem oczarowana maleńką kuchnią Rachel Khoo, i nie jako dało mi to nowe siły na eksperymentowanie w kuchni. I w sumie nie narzekam, że moja kuchnia jest mała, bo jest raz taka jak jej 😉 Dodatkowo, jestem już prawie posiadaczką piekarnika, więc kolejny powód, aby poczarować trochę w kuchni.

Wracając do samej książki – jest to dość sporych rozmarów tomiszcze w twardej okładce. Na prawie 300 stronach umieszczono 120 przepisów. Każdy przepis opatrzony został pięknym zdjęciem. Wszystko wydrukowane, na moim ulubionym, satynowym papierze. Szata graficzna i czytelność przepisów również na najwyższym poziomie. Przy każdym przepisie również została podana ilość porcji oraz czasu przygotowania i gotowania/pieczenia potrawy.Książka przez swoje gabaryty potrafi być nieporęczna w kuchni, ale większość potraw jest prosta (tak, kuchnia francuska jest prosta), więc przed pójściem do kuchni wystarczy przeczytać raz przepis, spisać składniki i można się zapuścić w kuchni. Dania są podzielone na m.in. codzienną kuchnię, przystawki, przekąski, dania na piknik i na kolację z rodziną i przyjaciółmi, oraz desery. Dodatkowo, na końcu książki, jest rozdział „kuchenne notatki”, który pomoże w przeliczaniu jednostek wagi oraz temperatury.

Co więcej, od jakiegoś czasu (odkąd odkryłam Julię Child), interesuje mnie kuchnia francuska. A jak sama autorka reklamuje swój program i książkę – dodaje do przepisów odrobinę świeżości, dzięki czemu na wyrafinowane dania możemy sobie pozwolić na co dzień.

Myślę, że na blogu pojawi się kilka prezentacji przepisów Rachel Khoo – oczywiście znając siebie, będą to zmodyfikowane wersje.

Jedna myśl w temacie “„The Little Paris Kitchen” Rachel Khoo”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code