„The Little Paris Kitchen” Rachel Khoo

W lipcu stałam się posiadaczką kolejnej książki kucharskiej. W sumie mam ich nie wiele, i bardziej korzystam z nich jako z inspiracji. Albo wykorzystam kilka przepisów, a następnie o niej zapominam.

Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej 🙂 Póki co na razie jestem oczarowana maleńką kuchnią Rachel Khoo, i nie jako dało mi to nowe siły na eksperymentowanie w kuchni. I w sumie nie narzekam, że moja kuchnia jest mała, bo jest raz taka jak jej 😉 Dodatkowo, jestem już prawie posiadaczką piekarnika, więc kolejny powód, aby poczarować trochę w kuchni.

Wracając do samej książki – jest to dość sporych rozmarów tomiszcze w twardej okładce. Na prawie 300 stronach umieszczono 120 przepisów. Każdy przepis opatrzony został pięknym zdjęciem. Wszystko wydrukowane, na moim ulubionym, satynowym papierze. Szata graficzna i czytelność przepisów również na najwyższym poziomie. Przy każdym przepisie również została podana ilość porcji oraz czasu przygotowania i gotowania/pieczenia potrawy.Książka przez swoje gabaryty potrafi być nieporęczna w kuchni, ale większość potraw jest prosta (tak, kuchnia francuska jest prosta), więc przed pójściem do kuchni wystarczy przeczytać raz przepis, spisać składniki i można się zapuścić w kuchni. Dania są podzielone na m.in. codzienną kuchnię, przystawki, przekąski, dania na piknik i na kolację z rodziną i przyjaciółmi, oraz desery. Dodatkowo, na końcu książki, jest rozdział „kuchenne notatki”, który pomoże w przeliczaniu jednostek wagi oraz temperatury.

Co więcej, od jakiegoś czasu (odkąd odkryłam Julię Child), interesuje mnie kuchnia francuska. A jak sama autorka reklamuje swój program i książkę – dodaje do przepisów odrobinę świeżości, dzięki czemu na wyrafinowane dania możemy sobie pozwolić na co dzień.

Myślę, że na blogu pojawi się kilka prezentacji przepisów Rachel Khoo – oczywiście znając siebie, będą to zmodyfikowane wersje.

Jedna myśl na temat “„The Little Paris Kitchen” Rachel Khoo”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code